شانزدهمین شماره فصلنامه علمی تخصصی کارآفرینی با عنوان ویژه نامه کسب و کارها در بحران کرونا منتشر شد

انتشار اين شماره فصلنامه مقارن با شیوع جهاني ويروس کرونا شد، ويروسي که با کمال تأسف جان بسیاري از همنوعانمان را در اقصي نقاط عالم گرفت و همه فعالیتها را تحت تأثیر قرار داد. اثرات اقتصادي و مالي آن نیز به حدي است که مي توان آن را آغازي بر وقوع يکرکود در اقتصاد جهاني دانست. اقتصاد ایران به دلیل وابستگی به نفت، تحریم‌های بین‌المللی، رشد منفی اقتصاد، تورم بالا و ... آسیب‌های بیشتری را شاهد خواهد بود. لذا رهبر انقلاب در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، ضمن تبریک سال نو و اعلام رضایت نسبی از فعالیت‌های تولیدی در سال ۱۳۹۸، حجم تولیدات را برای اقتصاد ایران ناکافی دانسته و با اعلام "سال جهش تولید" بر این تکته که برای محسوس شدن فعالیت‌ها در زندگی مردم ، نیاز است حجم تولیدات تا ۱۰ برابر شرایط سال ۱۳۹۸ افزایش یابد، تاکید کردند.بر همین اساس، ایشان ضمن تأکید بر ضرورت توجه مردم و مسئولان بر مسئله تولید، سال جدید را با نام سال جهش تولید نامگذاری کردند. امیدواریم که با تداوم اتحاد ملت و دولت بتوانیم از این بحران با کمترین آسیب انسانی در درجه اول و آسیب اقتصادی در درجه دوم عبور کنیم.

اولین شماره این مجله در پائیز 1395 چاپ گردید و تاکنون 16 شماره از این فصلنامه علمی تخصصی منتشر شده است.

در شماره شانزدهم این فصلنامه می خوانید:

  • گزیده بیانات مقام معظم رهبری، نگاه صحیح به کرونا
  • مصوبات هیئت دولت جهت حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
  • اقتصاد پسا کرونا، بایدها و نبایدها
  • گذر از بحران کرونا با اقتصاد دیجیتال
  • کرونا ویروس: اقتصاد جهانی در معرض خطر است
  • بررسی تحلیلی محیط کسب و کارها در شرایط کرونا و پسا کرونا با رویکرد آینده پژوهانه
  • قرن بیست و یکم، قرن تولیدات انعطاف پذیر

 

مقالات خود را به دبیرخانه فصلنامه به آدرس تهران، میدان فردوسی، ابتدای خیابان نجات اللهی، کوچه مراغه پلاک 7 واحد 3 ارسال فرمایند.

جهت تهیه نسخه الکترونیکی تمامی نسخه های این مجله می توانید به وبسایت مرکز خدمات کارآفرینی و شتاب دهنده شاخص پژوه تدبیر ایرانیان به نشانی www.karafarinishow.ir و جهت تهیه نسخه چاپی این مجله با شماره تلفن 03136701031 داخلی 141 تماس حاصل فرمائید.